درمان سرطان
درمان سرطان راهی برای از بین بردن سلول های سرطانی و بازیابی سلامت بیمار است. برای درمان کردن سرطان، ۵ روش اصلی موجود است که از این روش ها برای نابودی سلول های سرطانی استفاده می شود.
لازم است بدانید که هر کدام از روش های درمان سرطان تاثیرات منفی بر روی بیمار دارد، زیرا همانطور که گفته شد هدف اصلی از درمان سرطان، از بین بردن سلول های سرطانی می باشد ولی در این بین ممکن است که سلول های سالم بدن بیمار نیز؛ آسیب ببینند.
نوع درمان سرطان و روش انتخابی بستگی به نوع سرطان و مرحله ای از سرطان که بیمار در آن قرار دارد، طبق نظر متخصصین انتخاب می شود. ممکن است یک یا چند مورد از روش های زیر برای درمان سرطان فرد به کار رود.

درمان های اصلی سرطان
جراحی
شیمی درمانی
هورمون درمانی
پرتو درمانی
درمان بیولوژیکی

جراحی
یکی از مناسب ترین و سریع ترین راه های درمان سرطان، روش جراحی است. روش جراحی مناسب تومورهایی است که در مراحل اولیه رشد خود هستند و سریعا تشخیص داده شده اند.
پرتو درمانی
در روش پرتو درمانی با استفاده از موج های پرقدرت مانند اشعه گاما و یا اشعه ایکس سعی بر تخریب سلول های سرطانی می کنند. البته همانطور که گفته شد در روش پرتو درمانی برای درمان سرطان، به سلول های سالم بدن نیز آسیب می رسد.
شیمی درمانی
در درمان سرطان زمانی از شیمی درمانی استفاده می شود که سرطان در بدن گسترش پیدا کرده باشد، در این روش داروهایی پرقدرت را در جرییان خون، منتقل می کنند. این داروها می توانند از رشد و تقسیم و تکثیر سلول های سرطانی جلوگیری کنند.
هورمون درمانی
هورمون درمانی برای سرطان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که سلول های سرطانی برای رشد نیاز به هورمون های جنسی داشته باشند.مانند سرطان سینه و پروستات. با روش هورمون درمانی، از رسیدن هورمون به سلول های سرطانی پیشگیری می شود.
درمان بیولوژیکی
درمان بیولوژیکی یا ایمنی درمانی، درمانی است که با استفاده از سیستم ایمنی بدن با سلول های سرطانی مبارزه می شود. این روش راه های مختلفی دارد که در یکی از این روش ها، از آنتی بادی های بدن برای حمله مستقیم به سلول های تومور سرطانی استفاده می شود.