پیشگیری از سرطان پروستات

پیشگیری از سرطان پروستات

به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های کشور امریکا از هر 100 نفر مرد بالای سن 60 سال 6 نفر قبل از سن 70 سالگی به سرطان پروستات مبتلا می شوند . در این مقاله قصد داریم به نکاتی بپردازیم که به راحتی می توان از بروز این سرطان جلوگیری کرد .

علت سرطان پروستات

سرطان پروستات در مردان مانند سرطان رحم و تخمدان در خانم ها ریشه هورمونی دارد .لذا مواد غذایی که ضد این هورمون ها هستند می توانند از سرطان پروستات در جوانان پیشگیری کنند .

پیشگیری از سرطان پروستات

پیشگیری از سرطان پروستات

پیشگیری از سرطان پروستات با تغذیه

مصرف سویا و چای

با توجه گزارش جهانی سرطان امریکا ماده غذایی موجود به نام ایزا فلاون در سویا و چای با کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات مرتبط می باشد . این ماده غذایی همچنین در نخود ، عدس ، جوانه گندم ، بادام زمینی و چای سبز نیز وجود دارد .

دانه کدو تنبل

دانه کدوتنبل حاوی روی است . روی ماده ای معدنی است که به عقیده متخصصان نقش مهمی در ارتقای سلامت پروستات دارد و از بزرگ شدن پروستات نیز جلوگیری می کند . سایر منابع غنی از روی عبارتند از : گوشت ، شیر و فرآورده های لبنی و غلات کامل .

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دستگاههای مجهز درمان سرطان به راحتی انجام می شود و دیگر بیماری کشنده ای نیست . برای اطلاعات بیشتر به اینستاگرام مراجعه کنید .

گنجاندن ماهی در رژیم غذایی

دلایل زیادی برای اهمیت مصرف ماهی های چرب وجود دارد . اسیدهای چرب امگاسه موجود در ماهی رشد سلول های سرطانی در پروستات را متوقف می کند . ماهی ساردین ، شاه ماهی ، حلوا دارای امگاسه فراوانی هستند . در میان مردانی که ماهی زیاد مصرف می کنند موارد ابتلا به این نوع سرطان یک تا 6 می باشد . این نشانگر اینست که میزان موارد ابتلا به این سرطان در میان مردانی که ماهی مصرف می کنند 50% کاهش یافته است .

مصرف گوجه فرنگی

محقان امریکایی ثابت کرده اند که گوجه فرنگی توانایی سلول های سرطانی برای تهاجم به بافت های بدن را کاهش می دهد . همچنین به ترمیم سلول های آسیب دیده بدن کمک می کند .

مصرف آسپرین

نکته مهم مشورت با پزشک درباره مصرف آسپرین است . آسپرین گزینه مفید برای کاهش خطر حمله قلبی است اما دارای مزایای بالقوه دیگری مانند مبارزه با سرطان نیز می باشد . دوزرهای روزانه آسپرین برای جلوگیری از رشد تومورهای پروستات ، مری و سینه مفید بوده و حتی در برابر گسترش برخی از انواع سرطان ها مانند سرطان ریه نیز محافظت ایجاد می کند .

رژیم غذایی کم چرب

فراموش نکنید رژیم غذایی کم چرب در پیشگیری از سرطان پروستات موثر هستند .

مصرف کلم

مصرف کلم نیز می تواند باعث پیشگیری از سرطان پروستات شود .

  غذاهای مفیر برای پروستات

ثابت شده است استفاده از رژیم غذایی مناسب به اضافه تخم کتان و سویا باعث کاهش توده سرطانی حتی در زمان تشخیص تا جراحی می باشد .

نتیجه

تا اینجا به نقش برنامه غذایی در پیشگیری یا کاهش سرطان پروستات آشنا شدید قبل از اینکه به این بیماری سخت مبتلا شوید با رعایت سبک زندگی صحیح از بروز این سرطان پیشگیری کنید .

مرکز درمان سرطان

مرکز درمان سرطان ایران، در حوزه تشخیص و درمان انواع سرطان از جمله: سرطان حنجره، سرطان روده، سرطان بیضه، سرطان پستان، سرطان تیروئیدو .... با استفاده از روش های درمانی سرطانی پیشرفته و درمان سرطان با تغذیه به بیماران عزیز خدمات ارائه می دهد.

پاسخ

19 − 1 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه