درمان جدید سرطان

درمان جدید سرطان

دانشمندان دارویی هوشمند ساخته اند که سرطان را درمان می کند. این داروی جدید با تقویت گلبول های سفید خون بیمار را به داروی هوشمندی تبدیل می کند که با شناسایی تومورهای سرطانی پیشرفت و رشد آنها را متوقف می کند . در مرحله بعد آن ها را نابود می کند و دیگر اجازه فعالیت به آنها نمی دهد. متخصصان امیدوارند در آینده نزدیک این داروهای هوشمند به تولید انبوه برسند .

پیشرفته ترین کشور در درمان سرطان

در کشور ما در حال حاضر درمان هایی که برای سرطان وجود دارد با استانداردهای روز دنیا مطابقت می کند . پیشرفته ترین روش های درمانی که برای درمان سرطان ها در دنیا وجود دارد ، خوشبختانه در کشور ما قابل انجام می باشد . بسیاری از داروها که در دنیا برای این منظور استفاده می شود در کشور ما وجود دارد .

درمان جدید سرطان
درمان جدید سرطان

تازه های درمان سرطان

براکی تراپی

در این روش اشعه رادیواکتیو در کنار تومور یا داخل تومور قرار می دهیم . تفاوت این روش با روش های معمول اینست که در سایر روش ها اشعه از بیرون تابیده می شود که به ارگانهای اطراف تومور بیشتر آسیب می زند اما در این روش چون از داخل اشعه تابیده می شود کمتر آسیب می بیند .

پرتو درمانی

در این روش اشعه به دو صورت تابیده می شود :

 1. اشعه از خارج تابیده می شود که ارگانهایی سالم مانند فک و دهان و غدد بزاقی در معرض اشعه قرار می گیرد. از آنجائیکه حساسیت این ارگانها زیاد است می تواند بعد از درمان عوارضی از جمله خشکی دهان و مشکلات دندانی برای بیمار ایجاد کند .
 2. کاشت ماده رادیواکتیو در داخل ناحیه ای که تومور قرار گرفته می باشد . در این روش اشعه به صورت خیلی کم به ارگان های سالم تابیده می شود در نتیجه عوارض خیلی کمتری برای بیمار دارد . همچنین نتیجه درمان بهتر است . مثلا بیماری که تحت درمان اشعه خارجی قرار می گیرد ، در 6 هفته و 30 جلسه انجام می شود اما این درمان در 5 روز انجام می شود .

امروزه سرطان با روش های نوین قابل درمان است . البته به شرطی که متاستاز به همه بدن نداشته باشد و به موقع تشخیص داده شود . برای اطلاعات بیشتر به اینستاگرام مراجعه کنید .

جدیدترین روش درمان سرطان مغز

کشف جدید دانشمندان عمر  مبتلایان به سرطان مغز را افزایش می دهد . جمعی از دانشمندان دانشگاه نیوکاسل در کشف خود به این نتیجه رسیده اند که سلول های سرطانی برخلاف تصور 60 ساله دانشمندان برای رشد به چربی نیاز دارند نه قند . در نتیجه 60 سال مسیر درمان سرطان مغز را اشتباه رفته اند . این محققان معتقدند نتیجه این تحقیق رویکرد جدیدیری در درمان مبتلایان به سرطان مغز را به وجود آورده و با مراقبتا های بیشتر امکان درمان و افزایش طول عمر مبتلایان بیشتر می شود.

نتیجه

بسیاری از مردم تصور می کنند سرطاتن بیماری لاعلاج است اما در حقیقت اینطور نیست . ممکن است صعب العلاج باشد اما قابل درمان است . خو.شبختانه با پیشرفتهایی که در دنیا و کشور ما این بیماری در اکثر موارد قابل درمان است . هدف از بهترین درمان اینست که بیمار بهترین نتایج را داشته باشد در عین حال کمترین عوارض را در پی دارد .

 

 

مرکز سرطان ایران

مطالب مرتبط
[yarpp]

3 thoughts on “درمان جدید سرطان

 1. زهرا آهنگری - 29 ژانویه 2022 در 6:03 ق.ظ

  با سلام و وقت بخیر
  سپاس برای مطالب بروز و مفیدتون
  لطفا برای مطالب رفرنس هم بذارین

  پاسخ
  • مرکز درمان سرطان - 3 فوریه 2022 در 6:59 ق.ظ

   با سلام حتما

   پاسخ
 2. دکتر بهنام ساسانی - 24 فوریه 2022 در 3:52 ب.ظ

  متاسفانه در ایران هرکسی هرنوع سرطانی گرفته خیلی زود راهی ان دنیا شده
  لطفا حقیقت را بنویسید .
  رحم،معده،خون،کبد،استخوان، کدامشان توانستید درمان کنید. اتفاقا پقتی به بیمارستان مراجعه می‌کنند زودتر می‌میرند
  صدها نوع دیدیم…. اما درمان ندیدیم هرکی راهی بیمارستان شد زنده بیرون نیامد

  پاسخ

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه