سرطان چشم

سرطان چشم

بیشتر از یک سوم تمام سندرم های ژنتیکی شناخته شده در چشم وجود دارد . ما می توانیم نشانه های وجود مواد مغذی ، کمبودها ، تنش های عصبی و کمبود بکمپلکس ها و استرس ها را می توان از چشم تشخیص داد . استرس حالتی است که با نگاه کردن به چشم می توان آن را تشخیص داد . چشم هم مانند سایر اعضای بدن می تواند دچار سرطان شود . تومور سرطانی در 90 تا 95 درصد موراد می تواند در کودکان قبل از سن 5 سالگی بروز پیدا کند . سن تشخیص سرطان چشم معمولا 18 ماهگی می باشد.

سرطان-چشم
سرطان-چشم

علائم سرطان چشم

• برق زدن چشم در تاریکی

• سفید شدن مردمک چشم

• وجود انحراف چشمی ( در کودکان )

• وجود جرقه های نورانی در بزرگسالان ( بالای 20 سال )

• احساس مگس پرانی

• تاری دید

علل سرطان چشم 

تغذیه نامناسب در دوران بارداریو  قرارگیری والدین در معرض اشعه و مواد شیمیایی از عوامل موثر در ابتلا به این بیماری می باشد .

روش های درمان سرطان چشم اساس درمان این نوع سرطان ، شیمی درمانی مانند لیزر درمانی می باشد .برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عوارض سرطان و روش های کنترل آن به اینستاگرام مراجعه کنید .

 تشخیص سرطان چشم

در حالت طبیعی وقتی به چشم به صورت دقیق با میکروسکوپ نگاه می کنید نقطه تاول مانند زردی که در حلقه قرمزی قرار دارد و اطراف آن زرد رنگ می باشد . در این بررسی می توان شبکیه که به رنگ نارنجی است و دارای رگهای خونی است مشاهده می شود . همچنین عصب هایی که به پشت چشم متصل می شوند قابل مشاهده می باشد . عنبیه بیمار مبتلا به سرطان چشم یافته های مورد توجهی به پزشک می دهد . لکه های قهوه ای رنگ که در فاصله عنبیه و سطح چشم مشاهده می شوند تومورهایی هستند که عموما نشانه های تورم هایی در بدن هستند . در سفیدی چشم این بیمار لکه ای خونی دیده می شود که می تواند دلایل زیادی داشته باشد . این لکه ها معمولا در اثر وجود فشار بالا می باشد . این نوع سرطان در صورتی که به موقع تشخیص داده شود درمان به راحتی صورت می گیرد . در غیر اینصورت ممکن است درمان انجام نشود و در نهایت ممکن است به تخلیه چشم منجر شود .

درمان سرطان چشم

خوشبختانه این نوع سرطان راههای درمانی دارد که باعث متوقف کردن و در نهایت باعث از بین رفتن این تومورهای بدخیم شده است .روش های درمان سرطان چشم اساس درمان این نوع سرطان ، شیمی درمانی مانند لیزر درمانی می باشد . این درمان با استفاده از روشی به نام TTP یا گذاشتن رادیو اکتیو در اطراف چشم یا تاباندن اشعه از خارج چشم انجام می شود .

مطالب مرتبط با این مقاله :

درمان سرطان 

پیشگیری از سرطان

 

 

مرکز سرطان ایران

مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه