درمان قطعی سرطان

درمان قطعی سرطان

آیا تا به حال شنیده اید که یکی از اعضای خانواده یا آشنایان یا دوستانتان سرطان دارد ؟ عکس العمل شما چیست ؟ چه حسی پیدا می کنید ؟آیا سرطان نقطه آخر زندگی است؟ آیا به این بیماری به عنوان بلا نگاه می کنید یا یک اتفاق ؟ آیا این بیماری قابل پیشگیری است یا نه ؟ آیا به این فکر می کنید که اگر زودتر می فهمیدید بهتر بود یا دیرتر می فهمیدید؟ در ادامه با ما همراه باشید .

سرطان چیست ؟

سرطان با رشد و تقسیم غیر عادی سلول های بدن آغاز می شود. در برخی از سرطان ها، این رشد غیر طبیعی سلول ها به سایر بافت ها نیز پخش می شود. سرطان تنها یک بیماری نیست. انواع گوناگونی سرطان وجود دارد. سرطان می تواند از ریه، سینه، کولون و یا حتی خون نیز شروع شود. اما هر یک از انواع آن، سرعت رشد و گسترش متفاوتی دارند.

هر یک از سلول های بدن، مسئولیت خاصی را بر عهده دارند. زمانی که رشد و تقسیم سلول ها از وضعیت عادی خارج می شود، قسمتی که دچار چنین اختلالی می شود، همان جایی است که سرطان از آن قسمت شروع می شود.

سلول های سرطانی می توانند به سایر قسمت های بدن نیز پخش شوند. برای مثال، سلول های سرطانی در ریه، می توانند به سمت استخوان ها بروند و در آن جا به رشد خود ادامه دهند. در چنین وضعیتی، فرد به سرطان ریه مبتلا شده است، نه سرطان استخوان.

سرعت رشد و گسترش برخی از سرطان ها بالا و برخی دیگر کند است. برخی از سرطان ها با جراحی درمان می شوند، اما برخی دیگر به روش های دارویی مانند شیمی درمانی بهتر پاسخ می دهند. وقتی فردی به سرطان مبتلا می شود، تشخیص نوع سرطان مهم ترین اقدامی است که باید از سوی پزشک صورت گیرد.

عکس درمان قطعی سرطان
عکس درمان قطعی سرطان

تشخیص سرطان

زمان تشخیص سرطان بسیار مهم است .در صورتی که به موقع تشخیص داده شود قابل درمان خواهد بود . بنابراین در صورتی که مشکوک به سرطان هستید به متخصص انکولوژی یا مرکز درمان سرطان مراجعه کنید .

درمان سرطان

یکی از درمان های سرطان پرتودرمانی است که یکی از ارکان های مهم در این روش طراحی درمانی است . این روش با همکاری رادیوانکولوژیست ها و فیزیست های انجام می شود . سیستمی که در این بخش وجود دارد سیستم اکسیز 13-6 ساخت کشور امریکا می باشد . با استفاده از این سیستم راههایی که برای درمان سرطان وجود دارد طراحی می شود. این طراحی برای روشهای نوین درمان سرطان می باشد .

درمان قطعی سرطان با جدیدترین روش

یکی از تکنیک های مهم رادیوتراپی IMRT می باشد . در این تکنیک بیشترین اشعه به توده سرطانی می رسد در عین حال کمترین آسیب به بافت اطراف که سالم و طبیعی است می رسد . همچنین به سلول های سرطانی اشعه های مختلف تابیده می شود . مرکز درمان سرطان مجهز به دستگاه ورین امریکایی و دوزو متریال است که می تواند این تکنیک را در ایران انجام دهد . هزینه درمان با این تکنیک جدید در دنیا بالای 200 میلیون می باشد که در این مرکز به یک سوم این مبلغ انجام می شود.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دستگاههای مجهز درمان سرطان به راحتی انجام می شود و دیگر بیماری کشنده ای نیست . اینستاگرام مراجعه کنید .

درمان قطعی سرطان خون

از آنجائیکه این سرطان از سلول های معیوب خون ناشی می شود، موجب تشکیل توده های جامد نمی شود اما در خون جریان می یابند . این به معنای اینست که پزشکان نمی توانند سرطان خون یا غدد لنفاوی را تنها با جراحی درمان کنند زیرا سلول های سرطانی در یک توده جامد به یکدیگر نچسبیده اند. به همین دلیل آنها از روش های درمانی متفاوت استفاده می کنند . یک روش استفاده از سیستم ایمنی بدن است که می تواند سلول های سرطانی را تشخیص داده و به آنها حمله کند اما لوسمی و لنفوم می توانند سیستم ایمنی سالم را فریب دهند به طوری که دیگر به سرطان حمله نکند. از این رو می توان سیستم ایمنی معیوب را با پرتو افشانی از بین برد و آن را با یک نمونه دریافتی از یک اهدا کننده جایگزین کرد .

روش درمانی دیگر برای سرطان خون مسدود کردن پیام های فریبنده از سلول های سرطانی است که سیستم ایمنی بدن را برای حمله به سلول های سرطانی تشویق می کند. این داروها به نام مهار کننده نقطه بازرسی شناخته شده هستند. همچنین دانشمندان روشی را توسعه داده اند تا سلول های ایمنی را از بدن خارج کرده تا آنها را در آزمایشگاه برای حمله به سلول های سرطانی معرفی کنند . این سلولهای ارتقا یافته سیستم ایمنی به نام سلول های کارتی شناخته می شوند می توانند به عنوان روش درمانی کارآمد به بدن بیماران مبتلا به سرطان بازگردانده شود.

درمان قطعی سرطان ریه 

به منظور درمان، متخصص یا انکولوژیست، اقدام به مشاوره با بیمار می نماید، تا بهترین و موثرترین روش درمان را انتخاب نمایند. روش و سیستم درمان سرطان ریه بستگی به چندین عامل دارد، از جمله: بررسی وضعیت سلامتی عمومی بیمار، نوع و درجه سرطان و انتخاب شخصی بیمار برای نوع درمان، صورت می گیرد.

درمان سرطان ریه از طریق درمان جراحی، شیمی درمانی، پرتودرمانی، یا درمان دارویی انجام می شود.

نتیجه

با توجه به مطالبی که ذکر شد سرطان بیماری ترسناکی نیست و در صورتی که نسبت به آن آگاه باشید می توانید از ابتلا به آن پیشگیری کنید . همچنین این بیماری پایان زندگی نیست و قابل درمان است .

 

مرکز سرطان ایران

مطالب مرتبط
[yarpp]

27 thoughts on “درمان قطعی سرطان

 1. رامین - 2 ژانویه 2019 در 11:31 ق.ظ

  درمان سرطان الان با بیمه هم انجام میدید ؟

  پاسخ
  • ircancer - 2 ژانویه 2019 در 11:37 ق.ظ

   خیر

   پاسخ
 2. ماریا - 2 ژانویه 2019 در 11:32 ق.ظ

  هزینه درمان سرطان پروستات چنده و تو شیراز جایی رو میشناسید ؟

  پاسخ
  • ircancer - 2 ژانویه 2019 در 11:37 ق.ظ

   بستگی به نوع سرطان و روش داره باید معاینه شید خیر در شیراز جایی رو نمیشناسم

   پاسخ
 3. عصمت - 3 ژانویه 2020 در 7:06 ب.ظ

  سلام ادرس لطف میکنید

  پاسخ
  • ircancer - 20 ژوئن 2020 در 10:34 ق.ظ

   لطفا با شماره 88205710-021 تماس بگیرید.

   پاسخ
  • ircancer - 20 ژوئن 2020 در 10:37 ق.ظ

   سلام، لطفا با شماره 88205710-021 تماس بگیرید.

   پاسخ
 4. داوود - 19 سپتامبر 2020 در 7:13 ق.ظ

  راههای جلوگیری از سرطان چیست به خصوص سرطان پروستات و کبد . آیا روش جدید ایرانی عضو ناسا برای درمان سرطان در ایران هست؟

  پاسخ
 5. محسن صادقی - 29 مارس 2021 در 10:09 ب.ظ

  با سلام
  بنده در ۳ ماهه آخر سال ۹۲ دچار سرطان B Cell low grade lymphoma شدم و پس از تشخیص و نهایی شدن با ۸ دوره شیمی درمان بهبودی کامل حاصل شد و مدام برای چکاپ ب پزشکم مراجعه میکردم که اخیر آزمایش با افزایش گلبول سفید مشکوک شد و در آزمایش جدید با تست های جدیدتر (cd مارکر) بهمن ۹۹ پزشکم گفتند Cll مزمن شده و فعلا درمان نمیخواهد تا زمانیکه رشد بیشتر شد و به مرحله شروع درمان برسد درمان میکنیم و ممکن است همین حالت تا آخر عمر و یا ۱۰-۱۵ سال بماند و گفتم دکتر جون نمیترسم واقعیت را بگو یعنی خوشبینانه ۱۰-۱۵ سال عمر میکنم ? و شاید هم تا آن موقع یکی پیدا شد و راه درمانی یافت ب امید خدا?. میخواهم بدانم یعنی راهی هنوز در دنیا برای این‌ مورد با توجه به اینهمه پیشرفت علم پیدا نشده؟ و نمیشود از الان درمان را شروع کرد تا کار بدقیقه ۹۰ نکشد؟؟ الان که مشکل مزمن هست ک درمان شاید بهتر باشد تا اینکه حاد شود و بخشهای دیگر بدن یا خون درگیر شود ؟
  و با آزمایشی که دادم شرایط با توجه ب سابقه من نرمال هست و طبیعی و فقط مقداری از گلبولهای سفید مشکل دارند و افزایش ۱۶۲۰۰ دارند و بعدها میشود طحال و بخشهای دیگر خون و … انالله لله و انا الیه واژگون ??
  بنده متولد مهر ۵۵ هستم .

  پاسخ
  • مرکز درمان سرطان - 7 جولای 2021 در 8:22 ق.ظ

   لطفا با شماره های مطب که تو سایت هستند تماس بگیرید

   پاسخ
  • تینا - 21 اکتبر 2021 در 6:53 ق.ظ

   چقدر روحیه خوبی دارید از ته قلبم میخوام که حالتون خوب بشه

   پاسخ
 6. بهروز - 16 آوریل 2021 در 9:24 ب.ظ

  با سلام برای سرطان ریه غیر سلول کوچک که یک ریه را کامل درگیر کرده و بیست درصد ریه راست هم و به استخوان دست و ستون فقرات کشیده شده امیدی به درمان هست لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • مرکز درمان سرطان - 7 جولای 2021 در 8:22 ق.ظ

   لطفا با شماره های مطب که تو سایت هستند تماس بگیرید

   پاسخ
 7. ابراهیم محمدی - 5 جولای 2021 در 6:08 ب.ظ

  باسلام. آیا کاهش گلبولهای سفید در روند درمانی سرطان خون می‌تواند نشانه تاثیر خوب شیمی درمانی برای بیمار باشد؟

  پاسخ
  • مرکز درمان سرطان - 7 جولای 2021 در 8:22 ق.ظ

   لطفا با شماره های مطب که تو سایت هستند تماس بگیرید

   پاسخ
 8. نگین - 31 اکتبر 2021 در 1:06 ب.ظ

  لطفا راهنماییم کنید دارم دق میکنم ! مادرم سرطان پوست سر داره که به استخوان و پرده مغزیش رسیده ، دکتر گفته باید جراحی هم زمان بشه ، یعنی هم دکتر مغز و اعصاب و هم جراح پلاستیک ، اما گویا سرفه های مزمن هم که داشته مقداری درگیری ریه هم پیدا کرده، که پزشکا تشخیص ندادن ! در حال حاضر بدنش ضعیف شده و نمیشدونم چکار کنم لطفا راهنماییم کنید ، اهواز هیچ دکتری نه تشخیص به موقع داد و نه جراح و دلسوز داره ! لطفا راهنماییم کنید چه کار کنم مامانم نجات بدم ، دکتر و بیمارستان و راهکار نشون بدید تا پایان عمرم دعاتون میکنم

  پاسخ
  • مرکز درمان سرطان - 4 دسامبر 2021 در 10:24 ق.ظ

   با سلام لطفا باشماره های مندرج در سایت تماس بگیرید راهنمایی تون می کنند

   پاسخ
 9. اسماعیل - 13 ژوئن 2022 در 12:17 ب.ظ

  سلام. شماره تلفن مرکز چند هست جهت پزیرش و مشاوره ؟؟؟

  پاسخ
  • مرکز سرطان ایران - 11 آگوست 2022 در 10:51 ق.ظ

   برای دریافت مشاوره و نوبت با شماره های سایت تماس بگیرید

   پاسخ
 10. جواداکبری - 22 جولای 2022 در 12:57 ق.ظ

  والا هی تماس بگیرتماس بگیراگه قرابددنصف شب تماس بگیره که صبح کلی دکتروبیمارستان ومتخصص هست طرف برا خاطر حال روحیه اش دوست داره زودتربفهمه چیکارکنه انقدرعقلش نمیرسه که فردا کلی متخصص و بیمارستان هست دکترقلابی شاشو گه خوردی اصلا اومدی گوگل توکه بلدنیستی وسردرنمیاری عن

  پاسخ
  • مرکز سرطان ایران - 11 آگوست 2022 در 10:42 ق.ظ

   برای دریافت مشاوره و نوبت با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید

   پاسخ
 11. Sheraylin - 27 اکتبر 2022 در 6:13 ب.ظ

  پدرم ٥٨ سالشه سرطان ريه گرفته احتمال خوب شدنش چقدرع؟؟😭

  پاسخ
 12. Sheraylin - 27 اکتبر 2022 در 6:14 ب.ظ

  بايد چه چيزهايي بخورع چيجوري خوب ميشه

  پاسخ
  • مرکز سرطان ایران - 29 اکتبر 2022 در 11:07 ق.ظ

   رعایت سبک زندگی سالم در کنار ورزش و تحرک

   پاسخ
 13. Ali - 20 ژانویه 2023 در 11:12 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من پدرم ۲ هفته پیش یک طرف کمرش ناگهانی وقتی صبح بیدار شد درد میکرد و رفت دکتر گفتن هیچی نیست اسپاسم عضلانی هست اما وقتی درد کمتر نشد و یهو سرگیجه هم داشت و چشماش هم کمی تار شد و خوب نمیتونست جهتشون بده بعد اینکه رفتیم بیمارستان چند تا از دکتر ها دیدم بعضیاشون گفتن که تشخصیص ما سرطان ریه هست حالا بستری شده تا مشخص کنن ‌که مریضی چیه،، سوالم ازتون اینه که اگر خدای نکرده سرطان ریه باشه ( با اینکه پدرم چندینن ساله که سیگار میکشه خیلی هم میکشه ) اما اصلا تنگی نفس نداره یا سرفه تک توک یا اصلا هیچی، کاهش وزن هم نداشته و حتی اشتهاش بیشتر هم شده درد قفسه سینه هم نداره، میخواستم بدونم که اگر خدای نکرده سرطان ریه هم باشه به احتمال زیاد جدی نیست و خوش خیمه یا خیلی ضعیفه درسته؟ بخاطر این چون علاعمی که بالا گفتم رو نداره

  پاسخ
  • مرکز سرطان ایران - 24 ژانویه 2023 در 9:45 ق.ظ

   سلام وقتتون بخیر باید بررسی بشه گاهی تنها یک دلیل می تونه برای بدخیم بودن سرطان کافی باشه و گاهی هزار دلیل وجود داره و سخت نیست حتما باید مورد بررسی قرار بگیرد.

   پاسخ

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس با ما